Uzależnienie od partnera
Gdy zakochujemy się w drugiej osobie, to zazwyczaj nie widzimy jej wad. Na początku jesteśmy wszystkim zachwyceni i czujemy szczęście, że znaleźliśmy miłość swojego życia. Zdarza się, iż jesteśmy tak bardzo zakochani, że nawet nie zauważamy, że zrezygnowaliśmy ze swojego życia. Nasz cały świat kręci się wokół naszego partnera. Każdą wolną chwilę spędzamy z nim i rezygnujemy ze swoich marzeń po to, żeby spełniać marzenia i zaspokajać partnera potrzeby. Oczywiście w pewnym momencie zauważamy, że nie tak powinien wyglądać szczęśliwy związek. Zaczynamy powoli rozumieć, iż jest to po prostu uzależnienie od partnera.
Świadomość - pierwszy krok do rozwiązania problemu
Jeżeli już jesteśmy świadomi tego, że jesteśmy uzależnieni od partnera, to możemy zacząć działać w odpowiednim kierunku. Na początku warto dowiedzieć się więcej na temat tego czym jest miłość symbiotyczna. Warto też skorzystać z pomocy psychologa, ponieważ bardzo trudno jest odejść od osoby, od której jesteśmy uzależnienie. Możemy jej każde nieodpowiednie zachowanie tłumaczyć na swój sposób. Nie będziemy też zauważać jak my się zachowujemy w tej relacji.
Czym jest miłość symbiotyczna?
Pod linkiem dowiesz się, czym są związki symbiotyczne i jakie oznaki powinny nas zaalarmować. W miłości symbiotycznej partnerzy tak naprawdę ranią siebie nawzajem. Często w takiej relacji jedna osoba porzuca swoje marzenia i podporządkowuje się całkowicie partnerowi. Druga osoba jest oczywiście z tego powodu zadowolona, ponieważ dzięki temu jej ego jest zaspokojone. Na początku związku raczej nikomu to nie przeszkadza. Jedna strona rezygnuje z czegoś, ale dostaje w zamian zapewnienie miłości. Przynajmniej tak myśli, ponieważ partner często pisze, mówi czułe słowa oraz powtarza, że kocha. Jednak po pewnym czasie ludzie się męczą w takiej relacji.
Terapia dla par
Jeśli wiemy, że jesteśmy uzależnieni od partnera bądź myślimy, iż partner jest od nas uzależniony, to być może będzie potrzebna pomoc psychologa. Warto udać się do tego specjalisty w momencie, w którym nadal coś czujemy do partnera i chcemy zawalczyć o relację. Być może nam się to nie uda, ale czasami warto spróbować, żeby później nie mieć sobie niczego do zarzucenia i nie żałować. Do psychologa warto się udać również wtedy gdy już wiemy, że to my jesteśmy uzależnieni od partnera i nie potrafimy sobie z tym poradzić. Takie uzależnienie bardzo często związane jest z dużym cierpieniem. Po pewnym czasie partner po prostu przestaje nas szanować, ponieważ jest przyzwyczajony do tego, że wszystko nam się należy.
Czasami osoby uzależnione od partnera chcą się zmienić właśnie dla partnera, a nie dla siebie. Jest to błędne koło, które nie prowadzi do niczego dobrego. W takiej sytuacji wizyta u psychologa powinna być obowiązkowa. W ten sposób bowiem człowiek nie naprawi relacji i nie sprawi, że druga osoba zacznie ją szanować. Najpierw musimy się nauczyć szanować siebie.
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.
Najpopularniejsze wpisy:
-
Obozy surfingowe za granicą — Portugalia, Maroko, Francja a może Wielka Brytania?
-
Arteterapia - po zdrowie poprzez sztukę
-
Dbaj o swoje zdrowie, czyli dlaczego czyszczenie klimatyzacji jest tak ważne?
-
Jak wybrać dobre gospodarstwo turystyczne na wakacje?
-
Koncentratory tlenu — komu są potrzebne i na jaki sprzęt się zdecydować?
Najnowsze wpisy:
-
Domki holenderskie coraz popularniejsze w Polsce
-
Jak wyregulować drzwi wejściowe?
-
Urlop w Polsce - jak go spędzić?
-
Koncentrator tlenu - jak o niego dbać, żeby nie wystąpiły problemy?
-
Jak wybrać najlepsze okna do domu?