Skip to main content

Urologia estetyczna — czym jest?

Dodaj komentarz

Urologia estetyczna to coraz bardziej popularna dziedzina zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Pozwala na redukcję wielu doskwierających przypadłości i pomaga podnieść samoocenę oraz pewność siebie. Plastyka narządów płciowych u mężczyzn obejmuje szeroki zakres zabiegów, które pozwalają na poprawę estetyki i funkcjonalności narządów płciowych. Wśród nich znajdują się zabiegi między innymi takie jak: powiększanie penisa, obrzezanie, implanty jąder, leczenie skrzywień prącia, czy leczenie stulejki. Poniżej poznasz lepiej zabiegi powiększenia penisa i obrzezania, które stosuje się np. w leczeniu stulejki.

Chirurg Gdynia
Powiększanie penisa — czy to rzeczywiście działa?

Powiększanie penisa polega na zwiększeniu jego długości lub grubości poprzez przeszczep tkanki tłuszczowej, lub własnych komórek macierzystych. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i trwa od kilku do kilkunastu godzin. W odróżnieniu od dostępnych na rynku preparatów wątpliwego pochodzenia, obiecujących powiększenie penisa, zabieg wykonany przez specjalistę gwarantuje realne efekty. Pacjent może spodziewać się zwiększenia prącia o ok. 3-6 cm.

Jakie są korzyści z obrzezania?

Zabieg ten kojarzy się z rytuałem religijnym. Co ciekawe, nadal jest praktykowany w wielu kulturach na świecie. Głównie w judaizmie, ale nie tylko. Stosowany jest także w niektórych plemionach afrykańskich. Nie zawsze jest to podyktowane kultem religii. Obrzezanie jest często jedynym skutecznym sposobem na zachowanie higieny. Dotyczy to mężczyzn w społecznościach żyjących na terenach pustynnych.

W urologii estetycznej, obrzezanie to chirurgiczne usunięcie błony, która okrywa główkę penisa. Pod adresem https://www.chirurg-gdynia.pl/oferta/zabieg-stulejki dowiesz się więcej o charakterystyce operacji. Zabieg ten, pozwala na poprawę higieny, zwiększenie estetyki penisa oraz zmniejszenie ryzyka zakażeń i nowotworów.

Co to jest stulejka i jak ją leczyć?

Zabieg obrzezania stosowany jest także w leczeniu stulejki. Jest to niedorozwój błony okrywającej główkę penisa. Schorzenie polega na niemożliwości całkowitego lub częściowego ściągnięcia napletka. Leczenie polega na jego chirurgicznym usunięciu. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i trwa maksymalnie 60 minut.

Rekonwalescencja po zabiegu stulejki jest dość krótka, zazwyczaj pacjent jest w stanie wrócić do normalnego trybu życia już po kilku dniach. W ciągu kilku tygodni po zabiegu mogą wystąpić lekkie dolegliwości bólowe lub obrzęk, jednak powinny one ustąpić samoistnie. W okolicach moszny i penisa może się pojawić zasinienie.

Ważne jest, aby pacjent przestrzegał zaleceń lekarza dotyczących pielęgnacji pooperacyjnej, takie jak odpowiednie dbanie o ranę, unikanie wysiłku fizycznego oraz seksualnego przez określony czas po zabiegu. W tym czasie nie powinno się korzystać z siłowni, basenu, saun itp. Więcej informacji jak postępować po zabiegu stulejki znajdą państwo w internetowej skarbnicy wiedzy lub po konsultacji ze specjalistą. W razie jakichkolwiek niepokojących objawów pooperacyjnych należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

W jakich przypadkach stosuje się implanty jąder?

Implanty jąder pozwalają na zwiększenie rozmiaru jąder lub ich odbudowę po zabiegach chirurgicznych. Zabieg ten stosowany jest także w przypadku tzw. wnętrostwa. Jest to sytuacja, gdy jądro po jednej lub obu stronach pozostaje poza moszną. Implanty jąder stosowane są także po usunięciu jądra w przypadku choroby. Wpływa to znacznie na poczucie męskości, a taki zabieg pozwala ją przywrócić.

Kiedy potrzebne jest leczenie skrzywień prącia?

Skrzywienie prącia jest to schorzenie polegające na nieprawidłowym ułożeniu prącia w stosunku do ciała. Zazwyczaj penis w naturalny sposób przekrzywiony jest w jedną lub drugą stronę i nie powoduje to konsekwencji zdrowotnych. Niektóre badania wskazują, że ma na to wpływ między innymi strona, po której zwykle znajduje się penis w bieliźnie. Niekiedy jednak wymagana jest ingerencja medyczna. Leczenie polega na chirurgicznym usunięciu skrzywienia prącia i przywróceniu jego prawidłowej pozycji.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.