Sposób na piękne włosy

Chcąc zapewnić sobie zdrowy i piękny wygląd (a w szczególności kobiety) dbamy o poszczególne elementy ciała. Skóra, paznokcie, włosy, brwi, rzęsy to tylko niektóre z nich. W celu poprawienia ich wyglądu stosujemy różnego rodzaju odżywki, kremy, zabiegi, nie wspominając o kosmetykach kolorowych. Czasem jednak pomimo takiej pielęgnacji, wygląd wcale nie poprawia się. Zaczynamy się wtedy zastanawiać, dlaczego tak się dzieje?

Dziewczyna z pięknymi włosami

Dlaczego moje włosy są takie łamliwe?

To pytanie nurtuje nas, zwłaszcza gdy używaliśmy produktów kosmetycznych, które pomogły naszym znajomym. W takiej sytuacji warto pamiętać, że po pierwsze: każdy organizm jest inny i każdemu odpowiada co innego. A po drugie: stan wyglądu będzie w dużej mierze zależał od tego, jak funkcjonuje nasze ciało. Przyjrzyjmy się chociażby włosom. Później, zwłaszcza jeśli były poddawane wielu zabiegom fryzjerskim, mogą być zniszczone. Często narzekamy, że są cienkie, brzydkie i w ogóle nie takie, jak sobie życzymy. Zaczynamy stosować polecane kosmetyki, ale nie przynoszą one oczekiwanych efektów. Zrzucamy winę na geny i w niektórych przypadkach jest to uzasadnione, ale u większości kondycja włosów dzieciństwie jest przeważnie dobra. Otóż często zapominamy o tym, że włosy muszą najpierw urosnąć. A żeby ten proces przebiegał prawidłowo, potrzebujemy witamin oraz minerałów. Jeśli mamy niski poziom mikro- i makroelementów, niemożliwe jest żeby wyrosły nam piękne, zdrowe kosmyki.

Dziewczyna przyjmująca suplementy

Uzupełnienie poziomu witamin w organiźmie

W celu uzupełnienia tych niedoborów warto sięgnąć po suplementy na włosy, ponieważ ilość witamin w produktach spożywczych może być niewystarczająca. Po kuracji z użyciem suplementów włosy urosną grubsze, zdrowsze, cebulki (nawet te uśpione) zostaną pobudzone, dzięki czemu włosy urosną szybciej (co jest istotne, gdy zapuszczamy włosy), a także mniejsza ich liczba będzie wypadać. Podstawą posiadania mocnych, lśniących, zdrowych włosów jest prawidłowy poziom składników odżywczych. Bez tego ani rusz. Dopiero potem możemy myśleć o dalszej pielęgnacji wspomagającej kondycję naszych włosów, a wtedy będziemy cieszyć się piękną czupryną.