Skip to main content

Sushi – przekąska idealna na imprezę

1 komentarz

Odpowiednie przekąski stanowią w wielu wypadkach o powodzeniu imprezy. Dania te powinny charakteryzować się przede wszystkim niewielkimi rozmiarami. Muszą być również łatwe do zaserwowania dla osób, obsługujących przyjęcie oraz do spożycia - dla gości. Idealnym rozwiązaniem, dopasowanym do tych wymogów, jest sushi. Nie należy więc dziwić się temu, że catering podczas imprez coraz częściej opiera się właśnie na tej potrawie.

Co warto wiedzieć o sushi?

Sushi można zaliczyć do najbardziej znanych dań kuchni japońskiej. Składniki, używane do jego przyrządzenia, bazują na tradycyjnych produktach, stosowanych przez wieki przez mieszkańców tego kraju - podstawą jest więc gotowany ryż, a smak wzbogaca między innymi surowa lub wędzona ryba, tofu, owoce morza, warzywa i grzyby oraz wodorosty nori.

Specjaliści z www.sushifriends.com.pl - restauracji Sushi Friends, która znajduje się na ul. Sebastiana Klonowica 26 30-654 Kraków (Tel. 736 244 188) mogą przygotować dla nas liczne odmiany tej potrawy, różniące się składem oraz wyglądem. Ten ostatni aspekt jest niezwykle ważny zwłaszcza w kontekście organizacji imprez: odpowiednio przyrządzone, różnorodne kawałki sushi, dają niezwykły efekt wizualny. Potrawa ta cieszy więc zarówno oczy, jak i podniebienia zaproszonych gości, a różnorodne warianty potrafią zaskoczyć niezwykłym smakiem egzotycznej dla nas kuchni. Jednocześnie to właśnie zróżnicowanie jest jej niezaprzeczalnym atutem - pozwala każdej z zaproszonych osób na znalezienie tego rodzaju sushi, który najbardziej jej odpowiada.

Widowiskowy spektakl kulinarny

Świetnym sposobem na uatrakcyjnienie imprezy może być również pokaz, w trakcie którego zaproszony profesjonalny kucharz przygotuje sushi dla gości. Bardzo często jest to prawdziwe widowisko, którego przebieg uczestnicy przyjęcia obserwują z wypiekami na twarzy. Oczywiście nieodłącznym elementem tego typu spektaklu kulinarnego jest degustacja przygotowanych przez mistrza potraw.

Sam pokaz może być również połączony z warsztatami z przygotowania sushi, przeznaczonymi dla uczestników spotkania. Możliwość zorganizowania zajęć tego typu jest jednak uzależniona w dużej mierze od charakteru imprezy oraz osób, które biorą w niej udział.

Sushi - potrawa nie tylko na imprezę

Tradycyjna kuchnia japońska to nie tylko widowiskowe przygotowanie potraw czy ich niesamowite smaki i wrażenia estetyczne. Jej walory doceniane są przez dietetyków i lekarzy na całym świecie. Sushi nie jest tu wyjątkiem. Danie to zawiera, oprócz węglowodanów i białka, korzystne dla zdrowia kwasy tłuszczowe, witaminy oraz liczne składniki mineralne. Pomimo niskiej ilości kalorii, dostarczonych organizmowi, daje szybkie uczucie sytości - warto więc włączyć sushi na stałe do swojego jadłospisu. Wejdź na stronę https://www.sushifriends.com.pl/strefy-dostawy i sprawdź, czy znajdujesz się w strefie dostawy Sushi Friends. Dzięki szybkiej usłudze możesz cieszyć się smakiem ulubionych rolek bez wychodzenia z domu.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Tatiana O. · 9 miesięcy temu
    Byłam w Japonii i widziałam, jak japońscy sushi masterzy przygotowują sushi - szał! Warto znaleźć takie wydarzenie w Polsce i przynajmniej tutaj to zobaczyć :)