Terapia czaszkowo-krzyżowa ratunkiem na uciążliwe migreny

Czym jest migrena? Jakie są najczęstsze przyczyny jej powstawania? Jak sobie z nią radzić? To właśnie są najczęściej zadawane pytania. Jeśli zmagasz się z uciążliwym, napiętym i niemijającym bólem głowy musisz poznać na nie odpowiedź. Z pewnością odpowiednie informacje oraz prawidłowe postępowanie poprawi komfort życia każdej chorej osoby.

Bóle migrenowe

Uciążliwe migreny to stany chorobowe, które są zaburzeniem przewlekłym. Schorzenie to dotyka niemalże 20% całej populacji. Jej głównym objawem jest męczący ból głowy, ale nie tylko. Do pozostałych symptomów można zaliczyć:

  • nudności
  • mdłości
  • wymioty
  • nadwrażliwość na światło, zapachy czy dźwięki
  • paraliż mięśni
  • omdlenia i wiele innych

Metody leczenia migreny

Uciążliwe migreny jest bardzo ciężko wyleczyć. Jedną z dróg leczniczych jest zmniejszenie bólu podczas napadów oraz zminimalizowanie ich częstotliwości występowania. Jedną ze skutecznych technik jest terapia czaszkowo-krzyżowa, której priorytetem jest wzmacnianie naturalnego rytmu ciała i umysłu oraz usunięciu blokad w przepływie płynu mózgowo-rdzeniowego. Tego rodzaju działania są jedną z pochodnych osteopatii. Ich celem jest przede wszystkim pomoc w bólach głowy, ale i rozluźnienie mięśni całego ciała. Profesjonalnie przeprowadzone zabiegi polegają na tzw. przesuwaniu płynów w dół ciała. Dzięki temu możliwe jest dostarczanie potrzebnych płynów z mózgu do wszystkich istniejących komórek. Fachowym określeniem tego rodzaju działań jest regulacja rytmu cranio-sacralnego. Rytm ten można swobodnie wyczuć poprzez odpowiednie ułożenie rąk. W ten sposób określa się przepływ płynów oraz ewentualne jego zaburzenia i nieprawidłowości - a co za tym idzie stany chorobowe czy zapalne tworzące się w organizmie.

Właściwości terapii czaszkowo-krzyżowej

Terapia czaszkowo-krzyżowa obejmuje również pracę nad kośćmi, mięśniami i powięziami znajdującymi w okolicy głowy i szyi. Delikatne masaże mają na celu przede wszystkim poprawę działania układu nerwowego, minimalizacje napięć, normalizację oraz poprawę rytmu przepływu płynów mózgowo - rdzeniowych, itp. Jest to wielka pomoc w bólach głowy spowodowanych migrenami. Gdańska akademia Natural Flow - Access Bars, Terapia Czaszkowo Krzyżowa, oferuje indywidualną bądź grupową terapię, jako bezbolesną metodę na ujarzmienie migrenowych bólów i dyskomfortu. Pomimo, iż jest to bardzo popularna oraz bezinwazyjna metoda, warto zwrócić uwagę na kilka przeciwwskazań do wykonania tego rodzaju czynności. Są nimi m.in. guzy i nowotwory rozwijające się w obrębie czaszki, stany po udarze mózgu, rany na głowie i czaszce po rożnego rodzaju wypadkach, kontuzjach czy zabiegach operacyjnych, stany zapalne stawów, wysokie temperatury ciała lub różnorodne choroby psychiczne. Przed poddaniem się terapii warto skonsultować się ze specjalistą.