Skip to main content

Terapia czaszkowo-krzyżowa ratunkiem na uciążliwe migreny

Dodaj komentarz

Czym jest migrena? Jakie są najczęstsze przyczyny jej powstawania? Jak sobie z nią radzić? To właśnie są najczęściej zadawane pytania. Jeśli zmagasz się z uciążliwym, napiętym i niemijającym bólem głowy musisz poznać na nie odpowiedź. Z pewnością odpowiednie informacje oraz prawidłowe postępowanie poprawi komfort życia każdej chorej osoby.

Bóle migrenowe

Uciążliwe migreny to stany chorobowe, które są zaburzeniem przewlekłym. Schorzenie to dotyka niemalże 20% całej populacji. Jej głównym objawem jest męczący ból głowy, ale nie tylko. Do pozostałych symptomów można zaliczyć:

  • nudności
  • mdłości
  • wymioty
  • nadwrażliwość na światło, zapachy czy dźwięki
  • paraliż mięśni
  • omdlenia i wiele innych

Metody leczenia migreny

Uciążliwe migreny jest bardzo ciężko wyleczyć. Jedną z dróg leczniczych jest zmniejszenie bólu podczas napadów oraz zminimalizowanie ich częstotliwości występowania. Jedną ze skutecznych technik jest terapia czaszkowo-krzyżowa, której priorytetem jest wzmacnianie naturalnego rytmu ciała i umysłu oraz usunięciu blokad w przepływie płynu mózgowo-rdzeniowego. Tego rodzaju działania są jedną z pochodnych osteopatii. Ich celem jest przede wszystkim pomoc w bólach głowy, ale i rozluźnienie mięśni całego ciała. Profesjonalnie przeprowadzone zabiegi polegają na tzw. przesuwaniu płynów w dół ciała. Dzięki temu możliwe jest dostarczanie potrzebnych płynów z mózgu do wszystkich istniejących komórek. Fachowym określeniem tego rodzaju działań jest regulacja rytmu cranio-sacralnego. Rytm ten można swobodnie wyczuć poprzez odpowiednie ułożenie rąk. W ten sposób określa się przepływ płynów oraz ewentualne jego zaburzenia i nieprawidłowości - a co za tym idzie stany chorobowe czy zapalne tworzące się w organizmie.

Właściwości terapii czaszkowo-krzyżowej 

Terapia czaszkowo-krzyżowa obejmuje również pracę nad kośćmi, mięśniami i powięziami znajdującymi w okolicy głowy i szyi. Delikatne masaże mają na celu przede wszystkim poprawę działania układu nerwowego, minimalizacje napięć, normalizację oraz poprawę rytmu przepływu płynów mózgowo - rdzeniowych, itp. Jest to wielka pomoc w bólach głowy spowodowanych migrenami. Gdańska akademia Natural Flow - Access Bars, Terapia Czaszkowo Krzyżowa, oferuje indywidualną bądź grupową terapię, jako bezbolesną metodę na ujarzmienie migrenowych bólów i dyskomfortu. Pomimo, iż jest to bardzo popularna oraz bezinwazyjna metoda, warto zwrócić uwagę na kilka przeciwwskazań do wykonania tego rodzaju czynności. Są nimi m.in. guzy i nowotwory rozwijające się w obrębie czaszki, stany po udarze mózgu, rany na głowie i czaszce po rożnego rodzaju wypadkach, kontuzjach czy zabiegach operacyjnych, stany zapalne stawów, wysokie temperatury ciała lub różnorodne choroby psychiczne. Przed poddaniem się terapii warto skonsultować się ze specjalistą.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.