Skip to main content

Podpowiadamy, gdzie wypożyczyć certyfikowany sprzęt medyczny!

1 komentarz

Każdy sprzęt medyczny dopuszczany do sprzedaży na terytorium Polski, musi spełniać odpowiednie wymagania odnoście bezpieczeństwa. Wszelkie wymagania, które muszą spełnić producenci oraz importerzy zostały zdefiniowane w ustawie o wyrobach medycznych. Wprowadzanie do sprzedaży sprzętu, który nie spełnia odpowiednich wymagań, jest zagrożone nałożeniem kary. W tym artykule przedstawimy bliżej wymagania związane ze sprzętem medycznym i podpowiemy, gdzie szukać sprawdzonych produktów.

Wypożyczalnia sprzętu medycznego

Wymagania dla sprzętu medycznego

Do grupy sprzętów medycznych zaliczamy wszelkiego rodzaju urządzenia do monitorowania, diagnozowania i leczenia stanu zdrowia pacjenta. Również oprogramowanie sprzętu medycznego jest traktowane tak, że musi spełniać wszelkie normy. Przede wszystkim sprzęt, który ma zostać wprowadzony do sprzedaży, musi posiadać znak CE. Nadanie takiego znaku leży po stronie producenta, jednak importer musi sam sprawdzić, czy sprowadzany produkt taki znak posiada. Znak nadawany jest po przeprowadzaniu odpowiedniej procedury, która sprawdza zgodność produktu z wymaganiami znaku CE.

Sprowadzony sprzęt musi zostać zarejestrowany w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych. Importer ma na to 7 dni od momentu sprowadzenia sprzętu na terytorium Polski, natomiast polski producent musi to zrobić w terminie 14 dni przed wprowadzeniem sprzętu do obrotu. Oprócz tego sprzęt musi posiadać instrukcje w języku polskim jeśli trafia bezpośrednio do pacjentów. Sprzęt dla profesjonalistów nie musi posiadać instrukcji po polsku. Istnieje także szansa, że jeżeli sprzęt jest niebezpieczny, a posiada znak CE, to zostanie i tak wycofany ze sprzedaży, a sprawa zostanie zgłoszona do Komisji Europejskiej.

Wypożyczalnia sprzętu medycznego Patronus-med

Sklepem i wypożyczalnią, która dostarcza swoim klientom sprawdzony i bezpieczny sprzęt medyczny oraz sprzęt rehabilitacyjny jest Patronus-med. Firma ta zajmuje się sprzedażą i wypożyczaniem szerokiej gamy sprzętów medycznych. W ich ofercie znajdziecie koncentratory tlenu, schodołazy, łóżka rehabilitacyjne i wiele innych. Poniżej przedstawiamy listę czołowóch produktów, które oferuje sklep medyczny Patronus:

Wypożyczalnia sprawdzonych koncentratorów tlenowych

Głównym obszarem działalności firmy Patronus jest sprzedaż koncentratorów tlenu. Firma dysponuje szerokim asortymentem koncentratorów przenośnych i stacjonarnych. Najpopularniejsze modele przedstawiono poniżej:

Każdy sprzęt, który oferowany przez firmę Patronus posiada wszystkie wymagane certyfikaty i jest dopuszczony legalnie do użytkowania na terenie naszego kraju. Oznacza to wiec, że wypożyczany od tej firmy sprzęt posiada gwarancję bezpieczeństwa. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Marek · 7 miesięcy temu
    Nie stać mnie na kupienie sprzętu medycznego, a potrzebuje koncentrator tlenu dla bliskiej mi osoby. Dobre zestawienie, teraz już wiem, gdzie wypożyczę sprzęt dla ojca!