Nieprzyjemny zapach z ust - kiedy udać się z tym do lekarza?
Zastanawiasz się co może być przyczyną, że nawet po dokładnym umyciu zębów, nadal towarzyszy Ci nieświeży zapach z ust. Dbasz o zdrowie, stosujesz odpowiednią dietę, uprawiasz sport i nic. Wiedz, że borykasz się z helitozą, której przyczyną może być Helicobacter Pylori.
Czym jest helicobacter pylori?
Bakteria helicobacter nie ma trudności w bytowaniu w nieprzyjaznym kwaśnym środowisku żołądka. Zakażenie możemy przechodzić na różne sposoby, gdyż zależne jest to od zjadliwości bakterii oraz od indywidualnych uwarunkowań genetycznych oraz środowiskowych. Zakażenie może nastąpić drogą oralną bądź też oralno- fekalną. Możesz zarazić się w trakcie pocałunków, bądź kiedy używasz nieumytych sztućców, oczywiście jest wiele innych okazji, by się tą bakterią zarazić. Zwykle do zakażeń dochodzi w okresie dzieciństwa, choć nie stanowi to reguły, gdyż bakteria atakuje bez względu na wiek.
Jakie są objawy oraz w jaki sposób przebiega diagnostyka?
Objawy możemy dostrzec w obrębie układów: pokarmowego oraz wydalniczego. Przykry zapach z ust może zaistnieć od żołądka. Kiedy czujesz, że nasila się ból żołądka oraz, że jednocześnie masz nieprzyjemny zapach, wtedy wiedz, że wskazanym będzie poddanie się diagnostyce. Diagnostyka przebiega wielotorowo, test oddechowy w trakcie którego sprawdza się, czy bakteria ulega rozkładowi będzie jedną z metod, w tym celu używa się mocznika. Badanie gastroskopowe będzie kolejną skuteczną metodą, jednocześnie pobiera się wycinek testowy.
W jaki sposób skutecznie leczyć nieprzyjemny zapach z ust?
Po pierwsze, warto udać się do lekarza celem wykonania testu na helicobacter pylori. Leczenie odbywa się zawsze dwutorowo. Po pierwsze wprowadza się antybiotykoterapię, jak w przypadku zarażenia każdą inną bakterią. Lekarz przepisuje lek z grupy inhibitorów pompy proteinowej. W tym przypadku chodzi o skuteczne zahamowanie nadmiernego wydzielania soków żołądkowych. Leczenie w większości przypadków odbywa się w warunkach domowych, pozbycie się nie przyjemnego zapachu będzie efektem leczenia. Stosując antybiotykoterapię, należy zadbać o skuteczną odbudowę flory jelitowej, wskazane będą probiotyki, włączane poprzez dodanie do swej codziennej diety jogurtów oraz kiszonki.
Jakie skuteczne sposoby na nieprzyjemny zapach z ust?
Po pierwsze należy zadbać o wzmożoną higienę stomatologiczną. Mycie zębów powinno odbyć się co najmniej trzy razy dziennie, z pewnością po każdym posiłku. Zepsute uzębienie może być przyczyną zaistniałej sytuacji, więc z pewnością warto będzie udać się do stomatologa. Nieprzyjemny zapach można ograniczyć poprzez przyłożenie większej wagi do diety oraz odpowiednio nawadniając organizm. Warto będzie ograniczyć stosowanie mocnej herbaty, całkowicie zrezygnować z kawy oraz z alkoholu. W przypadku palaczy, warto będzie całkowicie rzucić szkodliwy nałóg. Pamiętać należy, że nie zawsze nieprzyjemny zapach będzie skutkiem helicobactera, równie dobrze może być to refleks żołądkowo-przełykowy.
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.
Najpopularniejsze wpisy:
-
Obozy surfingowe za granicą — Portugalia, Maroko, Francja a może Wielka Brytania?
-
Arteterapia - po zdrowie poprzez sztukę
-
Dbaj o swoje zdrowie, czyli dlaczego czyszczenie klimatyzacji jest tak ważne?
-
Jak wybrać dobre gospodarstwo turystyczne na wakacje?
-
Koncentratory tlenu — komu są potrzebne i na jaki sprzęt się zdecydować?
Najnowsze wpisy:
-
Domki holenderskie coraz popularniejsze w Polsce
-
Jak wyregulować drzwi wejściowe?
-
Urlop w Polsce - jak go spędzić?
-
Koncentrator tlenu - jak o niego dbać, żeby nie wystąpiły problemy?
-
Jak wybrać najlepsze okna do domu?