Skip to main content

Komora hiperbaryczna dla sportowców

Dodaj komentarz

Zabiegi z wykorzystaniem komory hiperbarycznej pozwalają na bezbolesne i nieinwazyjne leczenie wielu przewlekłych jak i ostrych chorób, przy których nie sprawdziła się terapia konwencjonalna. Udowodniono, że komora hiperbaryczna może leczyć tak zaawansowane i skomplikowane choroby jak nowotwory, cukrzyca, niewydolność serca oraz choroba Parkinsona.  A co z oddziaływaniem na całkowicie zdrowy organizm?

Komora hiperbaryczna

Wpływ tlenoterapii hiperbarycznej na organizm ludzki

Tlenoterapia hiperbaryczna to zabieg, który polega na dostarczaniu czystego tlenu do komórek ciała. Dzieje się to pod wpływem zwiększonego ciśnienia, dzięki czemu tlen odżywia nasz szpik kostny, który zaczyna wytwarzać i uaktywniać komórki macierzyste niezbędne do zachodzenia procesów naprawczych. Pozwala to na przeprowadzenie przez organizm swoistego samoleczenia w przypadku różnorodnych braków i dysfunkcji. Tlenoterapia hiperbaryczna jest zabiegiem świetnie wpływającym  na proces regeneracji mięśni szkieletowych,  tkanki kostnej oraz chrząstki stawowej.

Komora hiperbaryczna remedium na sportowe bolączki

To innowacyjne urządzeniem znane jako komora hiperbaryczna jest niezwykle popularne wśród zawodowych jak i amatorskich sportowców. Stosowana jest głównie w celu leczenia uszkodzeń ścięgien oraz mięśni. Dodatkowo tlenoterapia jest w stanie skrócić czas standardowej regeneracji organizmu po wzmożonym wysiłku o nawet 70%. Regularne zabiegi dają szansę na szybki powrót do sprawności nawet po dość skomplikowanych urazach i kontuzjach.  A wszystko to dzięki zwiększonej liczbie komórek macierzystych krążących po organizmie i naprawiających uszkodzenia tkanek.

Korzyści użytkowania komory hiperbarycznej

Regularne korzystanie z komory hiperbarycznej niesie ze sobą również szereg innych profitów niezwykle pozytywnie oddziałujących na nasz organizm. Wśród zalet tego typu zabiegów można wymienić:

  • poprawę metabolizmu,
  • wyeliminowanie lub spore ograniczenie zakwaszenia mięśni,
  • znaczne podniesienie poziomu tlenu w tkankach organizmu,
  • zwiększenie całkowitego poziomu nawodnienia organizmu.

Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej porównywana jest często do swego rodzaju legalnego dopingu, z którego korzystają gwiazdy światowego sportu. Wśród grona sportowców doceniających zalety tlenoterapii znajdują się tenisista Novak Djokvic oraz pływak Michel Phelps. Warto również wspomnieć, że koszykarze największej amerykańskiej ligi NBA korzystają z komory obowiązkowo w postaci dodatku do codziennych treningów.

Coraz łatwiejsza dostępność

Komory hiperbaryczne nie są nowością, jednak dopiero niedawno zaczęły cieszyć się większa dostępnością a co za tym idzie coraz bardziej rosnąca popularnością.  Dawniej wykorzystywane były jedynie w przypadkach nagłych oraz do leczenia ciężkich schorzeń. Obecnie znajdują one zastosowanie zarówno u osób chorych jak i całkowicie zdrowych. Wśród głównych użytkowników komór można wymienić sportowców,  osoby starsze, kobiety oraz dzieci zmagające się z różnego rodzaju chorobami i dysfunkcjami.

Stale rosnące zainteresowanie sprawia, że w Polsce pojawia się coraz więcej miejsc, w których można skorzystać z dobrodziejstw komory tlenowej. W Bielsku-Białej urządzenie takie znajduje się w siedzibie Fundacji „Pomaluj Mój Świat” mieszczącej się pod adresem ul. Komorowickiej 23. Co ważne fundacja jako jedyna w całym kraju udziela aż 50% dofinansowania do zabiegów tlenowych dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Zniżka ta finansowana jest z opłat uiszczanych przez osoby korzystające z komory w sposób komercyjny co sprawia, że za jednym razem są one w stanie pomóc swojemu zdrowiu jak i zdrowiu innych.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.