Skip to main content

Dbaj o swoje zdrowie, czyli dlaczego czyszczenie klimatyzacji jest tak ważne?

1 komentarz

Klimatyzacja nie bez powodu jest tak chętnie wybierana przez wiele osób. Faktem jest, że każdy właściciel klimatyzatora powinien zadbać o regularne czyszczenie. Pamiętajmy o tym, że oddychamy powietrzem pobieranym z zewnątrz i przepływającym przez kanały. Systematyczne dbanie o czystość urządzeń i kanałów jest zatem na wagę złota. Dlaczego musimy o to zadbać? Co warto wiedzieć?

Dlaczego należy czyścić klimatyzację?

Zanieczyszczona klimatyzacja

Postawić warto na profesjonalne czyszczenie klimatyzacji, które jest wykonywane przez specjalistów. Trzeba wiedzieć, że zanieczyszczona klimatyzacja niesie ze sobą szereg zagrożeń. Na filtrach osadza się brud i kurz, co jest całkowicie normalne. W efekcie zmniejsza się wydajność pracy klimatyzacji i rośnie zużycie energii. W skrajnym przypadku może nawet dojść do tego, że nie uzyskamy pożądanej temperatury. Nie bez znaczenia jest to, że zanieczyszczenia są pożywką dla szkodliwych drobnoustrojów. Najbardziej niebezpieczne są bakterie Legionella, które wywołują schorzenia płuc. Jeśli chcemy zachować zdrowie i dobre samopoczucie, nie możemy pomijać czyszczenia naszej klimatyzacji.

Konieczne jest oczyszczanie wylotów i wlotów suchą tkaniną. Przyda nam się łagodny środek czyszczący lub letnia wody wtedy, gdy brud jest trudny do usunięcia. Jeśli chodzi o filtry powietrza, czyszczenie musi się odbywać zgodnie z zaleceniami producenta.

Gruntowne czyszczenie klimatyzacji

Od czasu do czasu trzeba mieć na uwadze gruntowne czyszczenie klimatyzacji, które jest wykonywane przez profesjonalistów. Wiele firm, które proponują sprzedaż i montaż klimatyzatorów, zajmują się także serwisowaniem urządzeń w razie awarii czy rutynowym przeglądem. Na przykład usługa dostępna w ofercie firmy Sevro: Montaż Klimatyzacji Kraków - Gree Pular od 3290 zł brutto to najlepszy wybór dla każdego, kto poszukuje atrakcyjnych cen i kompleksowych usług. Wyspecjalizowana firma zajmuje się nie tylko przeprowadzaniem badań urządzeń, lecz także inspekcją kanałów. To pozwala dobrać niezawodną metodę czyszczenia, tak aby uzyskać pożądane efekty.

Dbaj o zdrowie, czyszcząc klimatyzator

Jak przeprowadzane jest czyszczenie przez specjalistów?

Okazuje się, że skutecznością i popularnością cieszy się mechaniczne szczotkowanie. Jest to metoda, która polega na odrywaniu za pomocą szczotki złogów zanieczyszczeń. Szczotka w tym wypadku jest wprowadzana do wnętrza kanału za pomocą specjalnego urządzenia, które wprowadzone jest w szybkie obroty. Efektem jest oderwanie zanieczyszczeń i zassanie ich do odpowiedniego filtra, znajdującego się na końcu instalacji.

Jak widać, gruntowne czyszczenie klimatyzacji jest zadaniem dla fachowców. Samodzielnie należy wykonywać drobne oczyszczanie bardzo często, a poważniejsze czynności pozostawmy specjalistom. To da nam pewność, że przez cały czas oddychamy powietrzem świeżym i wolnym od zanieczyszczeń. Nikomu nie trzeba mówić o tym, jak zły wpływ na zanieczyszczone powietrze na organizm ludzki. Może nawet doprowadzić do wielu chorób płuc, których chcemy uniknąć. Jako właściciele klimatyzacji musimy pamiętać o efektownym czyszczeniu całego systemu. Odbywa się ono z pomocą specjalistycznych narzędzi.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Iwan · 11 miesięcy temu
    Warto dodać, że brak przeglądów i czyszczenia klimatyzacji prowadzi do wielu chorób u ludzi. Osobiście bardzo pilnuje stanu mojej klimatyzacji domowej — w przypadku bycia alergikiem jestem jeszcze bardziej narażony na różne utrudnienia i choroby! Niestety wiele osób nic sobie z tego nie robi... A potem ciągłe wizyty u lekarzy i szukanie przyczyn... A wystarczy dobrze się rozejrzeć!