Skip to main content

Urlop w Polsce - Szlak Orlich Gniazd

Szlak Orlich Gniazd jest trasą wyróżniającą się licznymi atrakcyjnymi miejscami, których zwiedzania może podjąć się zarówno początkujący podróżnik jak i doświadczony poszukiwacz oczekujący niezapomnianych przygód. 

Zamek w Bobolicach w pobliżu którego znajduje się agroturystyka Jura Pod Lasem

Zamek w Bobolicach

Do punktu, gdzie musi udać się zdecydowanie każdy, należy zbudowana w XIV wieku z inicjatywy króla Polski Kazimierza Wielkiego budowla zamku w Bobolicach. W pewnych porach dnia, ale również całego roku kalendarzowego warownia z oddali prezentuje się szczególnie zjawiskowo, na co składają się warunki atmosferyczne pozwalające na wykonanie nietuzinkowego zdjęcia pamiątkowego. Zamek w Bobolicach to nie tylko okazja do zobaczenia majestatycznej budowli zbudowanej na stromym, skalistym wzgórzu. Jest to, także sposobność do poznania elementu średniowiecznej układanki składającego się na całą historię Polski i wieków średnich w ówczesnej Europie. Ponadto, dzięki swojej lokalizacji w samym centrum Szlaku Orlich Gniazd, okolice zamku stanowią idealne miejsce na nocleg przy zwiedzaniu. Na stronie agroturystyki Jura Pod Lasem dowiesz się, jakie zalety ma nocleg przy zamku w Bobolicach i dlaczego warto odpocząć właśnie tam.

Co jeszcze zobaczyć w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej?

Nie zapominajmy, że warownia w Bobolicach konkuruje w tym regionie z innymi, wspaniałymi reprezentantami kultury przeszłych czasów. Co warto zwiedzić w jurze krakowsko częstochowskiej poza wyżej wymienioną zjawiskową budowlą? Na Waszą uwagę z pewnością zasługują ruiny zamku królewskiego Olsztyn, ruiny zamku królewskiego na Złotej Górze, ruiny zamku Mirów, ruiny zamku Bąkowiec, ruiny zamku biskupów krakowskich Lipowiec i ruiny zamku Rabasztyn. W odejściu od "ruin" powinno się dokładnie zajrzeć do chyba najbardziej rozpoznawalnego miejsca w Polsce, czyli Zamku Królewskiego na Wawelu, ale również zamku Korzkiew i zamku królewskiego w Pieskowej Skale. 

Planujesz podróż po Szlaku Orlich Gniazd? Sprawdź lokalizację agroturystyki Jura Pod Lasem https://goo.gl/maps/SaPZJtJzm2RnWBo39 i zaplanuj trasę swojej podróży. 

Noclegi na Szlaku Orlich Gniazd

Podczas gdy jest mowa o podróży na tym olbrzymim terenie jury krakowsko-częstochowskiej powinno się dorzucić do wszystkich przyjemnych informacji coś przydatnego, a mianowicie komentarz o możliwości noclegu. Spokojnie, na szlaku Orlich Gniazd znajdują się hotele, noclegownie i gospodarstwa agroturystyczne. Co więcej, wycieczka do Jury Krakowsko-Częstochowskiej wcale nie musi być droga. Pod linkiem znajdziesz cennik noclegów wraz z uwzględnieniem zniżek dla dzieci. W agroturystyce Jura Pod Lasem każdy gość może skorzystać z darmowego parkingu w cenie noclegu.  Miejsce na postój to ważny czynnik podczas takiej wyprawy, tym bardziej jeśli w grę chodzi chęć zwiedzenia większości punktów na tej długiej, różnorodnej trasie. 

Natura w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Bogactwo natury

Na pewno zwróciliście już uwagę na bogactwa turystyczne tego rozległego obszaru i zapewne wpłynie to na jego wybór podczas Waszej kolejnej, bądź pierwszej podróży. Nie tylko budowle, ale również otaczająca je natura zrobi na praktycznie każdym piorunujące wrażenie. Kto wie, możliwe, że nawet spowoduje chęć powrotu w te bez wątpliwości urokliwe strony terytorium barwnej, południowej Polski? Jedno jest pewne. Wrócicie do domu wypełnieni po brzegi wspomnieniami, a wycieczka po trasie szlaku Orlich Gniazd, dzięki temu  aspektowi zapisze się w Waszej pamięci na długie lata. 


Powodzenia w wędrówce, która przyniesie Waszemu umysłowi rozmaitych i zdecydowanie potrzebnych bodźców wprowadzających urozmaicenie do codziennego życia każdego zainteresowanego.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Artykuł bardzo pomocny! Właśnie wybieram okna do nowego domu. Zdecydowanie pomogły mi informacje o zaletach ...
Artykuł to prawdziwa uczta dla oczu każdego miłośnika szkła. Fascynujące jest, jak szkło, od drzwi ...
Niestety w mojej rodzinie praktycznie każdy ma żylaki i obawiam się, że ten problem mnie ...
Miałam okazję wejść na Turbacz, bo syn urządził dla mnie wycieczkę :) Muszę przyznać, że ...
Wydaje mi się, że oprócz Kopca Krakusa warto też wspomnieć o innych pięknych krakowskich kopcach, ...