Skip to main content

Kurs makijażu - tylko dla profesjonalistów?

Dodaj komentarz

Od wielu lat makijaż twarzy stał się nie tylko elementem codziennego wyglądu kobiet, ale również znalazł zastosowanie w innych dziedzinach życia. Dużą rolę odgrywa w świecie filmu i kina. Jest nieodzownym elementem kreacji aktorskiej tak samo jak strój. Odpowiednia charakteryzacja aktorów filmowych czy też teatralnych pozwala lepiej oddać odgrywaną przez nich rolę, jak również lepiej wtopić się w odtwarzaną postać.

Codzienny makijaż wykonany podczas kursu w szkole Stylab

Makijaż codzienny

W przypadku makijażu, który na co dzień stosują kobiety nie jest wymagana żadna szczególna wiedza. Wystarczy podstawowa znajomość zasad makijażu, zastosowania odpowiednich kosmetyków. Większość kobiet z biegiem czasu, często metodą prób i błędów jest stanie wypracować najbardziej odpowiadający sobie styl makijażu i dobrać najodpowiedniejsze dla siebie kosmetyki. Dla kobiet, dla których stanowi to problem powstała Szkoła Makijażu Stylab, która prowadzi kursy makijażu, charakteryzacji a także stylizacji. Dzięki nim każda kobieta może dowiedzieć się, jak najlepiej podreślić swoją urodę makijażem.

Kosmetyki dobrane do potrzeb cery

Dobór kosmetyków uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju cery, którą posiadamy. Można wyróżnić kilka rodzajów cery. Do podstawowych rodzajów cery możemy zaliczyć cerę suchą, mieszaną czy też tłustą. Jeden z tych rodzajów cery ma ogromne znaczenie przy wyborze rodzaju podkładu, którego będziemy używać. Przy wyborze podkładu do twarzy nie bez znaczenia jest również wiek, w którym jesteśmy. Inny podkład dedykowany jest do cery kobiety młodej, w wieku dwudziestu lat, a na inny podkład zdecyduje się kobieta w wieku chociażby sześćdziesięciu lat.

Makijaż adekwatny do sytuacji

Dużą rolę w codziennym makijażu odgrywa również praca jaką wykonujemy. Jeżeli zajmujemy się pracą biurową czy też obsługą klienta to zazwyczaj obowiązują nam zasady makijażu narzucone przez pracodawcę. Mianowicie makijaż biurowy nie powinien być wyzywający, powinien delikatnie podkreślać urodę, ale nie rzucać się w oczy. Na inny makijaż mogą zdecydować się kobiety wykonujące mniej oficjalny zawód.

Do wykonania codziennego makijażu nie są również wymagane profesjonale kosmetyki. W zupełności wystarczą kosmetyki dostępne w drogerii. Ich trwałość jest zróżnicowana, ale w zupełności wystarczy na to aby makijaż utrzymał się przez cały dzień.

Charakteryzacja wykonana w szkole makijażu stylab

Makijaż profesjonalny

Inaczej wygląda sprawa makijażu, który jest wykonywany aktorom filmowym czy też teatralnym. Taki makijaż powinien być wykonany przez profesjonalistę. Aby zdobyć umiejętności wykonania profesjonalnego makijażu należy ukończyć kurs charakteryzacji. O tym jak wygląd kurs makijażu można przeczytać na specjalnie dedykowanych temu tematowi forach internetowych. Na tych forach można również znaleźć informację gdzie i kiedy organizowane są kursy charakteryzacji. Również można dowiedzieć się jaki jest koszt takiego kursu i jaka szkoła go organizuje. Kursy makijażu zazwyczaj organizowane są przez szkoły wizażu. Szkoła wizażu, która organizuje kurs makijażu po jego zakończeniu wystawia dyplom lub certyfikat ukończenia kursu, który często później pozwala na pracę w tej dziedzinie. Jednak lepiej zasięgnąć informacji przez rozpoczęciem kursu w danej szkole.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.