Skip to main content

Czy warto czytać blogi w internecie?

Dodaj komentarz

U swojego zarania blogi pełniły podobną funkcję, co dzisiaj media społecznościowe. Ich twórcy w kolejnych wpisach dzielili się tym, co im się przydarzyło w życiu i zazwyczaj dorzucali garść własnych przemyśleń. Tak naprawdę dominowały blogi wielotematyczne i tylko nielicznym autorom przychodziło do głowy, aby skoncentrować się na jakiejś określonej dziedzinie. Dzisiaj ta sytuacja to już przeszłość. Blogi z dzienników internetowych przemieniły się w potężne zbiory wiedzy.

Autor podczas tworzenia bloga duhabex.com.pl

Czy warto czytać blogi w internecie?

Odpowiedź jest jednoznaczna: "Tak". Blogi dzisiaj funkcjonują na zasadzie ekonomii współdzielenia. Twórcy starają się dać na ich łamach jak najbardziej interesującą i przydatną treść. W zamian za to, wyszukiwarki wyświetlają ich teksty wysoko i tym samym pokazują je kolejnym rzeszom ludzi (oczywiście jest to bardzo mocne uproszczenie). Wiele blogów w dniu dzisiejszym jest tak naprawdę potężnymi kompendiami wiedzy tworzonymi przez wybitnych ekspertów w swojej dziedzinie. Często, tak jak na blogu duhabex.com.pl, każdy ekspert dysponuje swoją własną rubryką, w której publikuje artykuły o tym, na czym zna się najlepiej.

Jakie blogi możemy znaleźć w internecie?

Można śmiało przyjąć następujące założenie: "Każda dziedzina życia, twórczości lub biznesu ma w sieci przynajmniej jeden blog, który stara się opisać ją jak najdokładniej." Twórcy zbierają materiał do takich stron latami, więc bardzo często są one pełne ciekawych artykułów. Zobaczymy tam posty dla początkujących, jak i wyczerpujące poradniki dla doświadczonych. Oczywiście siłą rzeczy osoby, które pod względem ilości wiedzy w danej dziedzinie kwalifikują się jako średnio-zaawansowane, również znajdą coś dla siebie.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.