Domki holenderskie coraz popularniejsze w Polsce

Dodaj komentarz

Spoglądając na tytuł, zapewne zastanawiasz się co to są domki holenderskie? Domki holenderskie są bardzo popularne w USA. Wielu Amerykanów mieszka na co dzień właśnie w domkach holenderskich. Więc co to tak właściwie jest? To przyczepy, które tak często pojawiają się w amerykańskich produkcjach filmowych i serialach. Takie domki znajdują się najczęściej na parkingu przyczep.

Domki holenderskie na sprzedaż

Domki holenderskie a przyczepy kempingowe

Choć słowo "parking" może wprowadzać w błąd, bo domek holenderski nie jest przyczepą kempingową. Różnica wynika z tego, że przyczepa kempingowa posiada uprawnienia do poruszania się po drogach, domek również posiada koła, jednak nie może poruszać się po drogach. Jest raczej umieszczony na stałe w jednym miejscu, chyba, że przepisy mówią inaczej. W naszym kraju domek holenderski można ustawić na działce na okres 120 dni. Po upływie terminu, domek należy usunąć z działki, aczkolwiek wielu użytkowników po prostu przestawia go w inne miejsce na działce.

Ile kosztują domki holenderskie?


W Polsce domki holenderskie mają duże zastosowanie na polach kempingowych. Takie miejsca znajdują się w całym kraju i ciągle ich przybywa, jednak najczęściej słyszy się o nich w okolicach Morza Bałtyckiego. Ceny domków holenderskich są bardzo różne. Jest wiele czynników, które wpływają na cenę. Najistotniejsze to wielkość domku, jakość, umeblowanie, instalacje elektryczne i kanalizacyjne. Przykładowo domek używany o powierzchni 8,20x3,10 m z sypialnią, salonem z aneksem kuchennym, oraz instalacjami można kupić za około 12 tysięcy złotych. Jednak stan będzie adekwatny do kwoty. Za domek z większą powierzchnią i lepiej wyposażony przyjdzie nam zapłacić około 50 tysięcy złotych. Domek w tej kwocie składa się z dwóch sypialni, kompletnego aneksu kuchennego z kominkiem gazowym, gazowym junkersem ciepłej wody, łazienki z kabiną natryskową, toaletą i umywalką, posiada również instalację gazową i elektryczną. Jest to również domek używany, ale dokładając mniej więcej 10 tysięcy złotych można nabyć nowy domek w tym wyposażeniu.

Domek holenderski znajdujący się w ofercie firmy Mobilne Domki NS


Czym są całoroczne domki holenderskie?


Trzeba wspomnieć, że domek holenderski może być całoroczny. Taka przyczepa jest dodatkowo przygotowana i ocieplona na zimniejsze pory roku. Wiąże się to oczywiście z wyższymi kosztami zakupu, jednak z domku możemy korzystać również późną jesienią czy zimą. Wtedy taki domek posłuży nam nie tylko na letnie weekendowe ucieczki od zgiełku miasta. Oczywiście w całorocznym domku można by mieszkać na stałe. Jednak w Polsce sprawa domów holenderskich nie jest jeszcze tak dobrze uregulowana prawnie i niestety wiele rzeczy pozostaje niewyjaśnionych. Przykładem jest możliwość zameldowania się w takim domku. Mimo wszystko stare powiedzenie mówi "Dla chcącego nic trudnego" więc na pewno niewyjaśnione kwestie można szybko i sprawnie rozwiązać. Domki holenderskie są ciekawą alternatywą dla drewnianych domków rekreacyjnych.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.